סגנון בעיצוב


חשבתי להתחיל ולמנות בפניכם את סגנונות העיצוב השונים ואת המאפיינים שלהם אבל אז לא היה בזה שום חידוש ואמירה שלי...

מה נשתנה: המון השתנה ובעיקר הטכנולוגיה שמאפשרת לנו לקבל נגישות לעיצוב.

אם הייתם שואלים אותי מה הסגנון שלי בעיצוב מוצרים, התשובה הייתה עיצוב מינימליסטי, אולי קצת סקנדינבי אני תמיד מחפשת את הבסיס והיסוד שכל חפץ זקוק לו.

ובהיפוך לגמרי אני מאוד מתחברת לחפצים וכלי עבודה ישנים. לחפצים שעבר עליהם משהו, חפצים שמספרים סיפור, חפצים שאוספים עם החיים. בחפצים האלה יש ייחודיות, זה לא עוד מוצר שאפשר לקנות ברשת כזו או אחרת, זה לא עוד מוצר שייצרו ממנו מיליונים.

- בוידיאו זה ניתן לראות את העבודה שלנו בשימוש מחרטה משנות ה-50, תוצרת כחול לבן.

זה מביא אותי לנקודה שהיום המון אנשים מעצבים את ביתם לפי תמונת פינטרסט כזו או אחרת, כלומר כמו כולם, שלא תבינו אותי לא נכון אני אוהבת להשתמש בפינטרסט אבל ופה האבל הגדול הפינטרסט משמש אותי כמקור השראה ולא יותר. לצערי לחלק מהאנשים השימוש בחיקוי תמונת מגזין כזה או אחר מעוורת את יכולת השיפוט שלהם ואיבוד האמירה האישית. זה הכי כואב לי כשאני מתבוננת בבתים שנראים כאילו יצאו מתוך מגזין כחלק מתוך סדרה מקובעת של מגזין מסוים ולא מתוך האמת האישית של האנשים המתגוררים בבית. בלי אמירה אישית שלהם.

ואני תמיד שואלת את עצמי מדוע זה קורה?

כנראה מחוסר ביטחון, חוסר הבנה והמחשבה של ללכת על הבטוח על הסגנון שעכשיו שולט. אני לא מאשימה חלילה, גם אני כחלק מעולם העיצוב ויש בזה גם טוב ללכת אחרי סגנון כזה או אחר, זה עושה לנו סדר ונותן גבולות גזרה, אז מה אני בעצם מנסה להגיד?

אני בעד ללכת עם סגנון כזה או אחר שאתם אוהבים אבל בתוך כל זה תשמרו על האני שלכם ועל חפצים שהם ייחודים רק לכם. החפצים הללו הם האלמנטים שיהפכו את הבית שלכם,לשלכם!

החפצים האלה יתנו עומק לבית ולא שטחיות, החפצים האלו הם התכשיטים הייחודים של הבית שלכם, תאספו אותם בקפידה. חשוב שיהיה בהם ערכים שאתם מאמינים בהם או סיפור טוב שמסמל תקופה חשובה בעיניכם, חפצים שתרצו בעתיד להוריש כי יש בהם ערכים ובסיסיות שהופכת אותם לשלכם.

לצערי המוצרים האלה יבואו אליכם לא מהרשתות הגדולות שמייצרות בסדרות ענק שאין שום ייחודיות. אלא דווקא מהמסע שלכם מטיולים מהטבע ומחנויות שתמצאו בדרך, בגלריות לאומנות ועיצוב ומירידים וכמובן מעסקים שדוגלים בייחודיות ובמראה שונה.

תלכו תמיד עם האמת שלכם כי היא מי שאתם!

AV DESIGN STUDIO - CORIAN DESIGNS

 הברוש 2, רגבה, ישראל |  avital@avstudiodesign.com |  04- 9529146  |  052-300-9949

  • Facebook
  • Instagram
  • Google+
  • Twitter
  • Grey LinkedIn Icon
  • Pinterest